Registrujte se

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Rezultati 1 do 15 od 15
    Junior Member
    Registrovan
    30.01.2015

Vergla a ne pali (Corsa C)

Pozdrav svima, zamolio bi za pomoc.
    Radi se od Opel Corsi 1.7 DTI

Od skoro mi se desava da corsa upali na primer ujutru kao metak. Prodjem par kilometra do sela, ugasim je i opet da je upalim a ona vergla ali nece da upali. Pokusam opet ona opet samo vergla i nece da upali. I posle 3 puta upali, nekad posle 2 a nekad posle 4 puta. Akumulator je nov, vergla kao luda. Ali kao da ne dobija gorivo, barem mi se tako cini. Naravno goriva ima u rezervoaru.
    Ako je neko imao slican problem molio bi ga da podeli samnom kako je to resio.

To je bilo na pocetku, sad mi prijavljuje greski P0216. Mislio sam da je elektronika pumpe, prelemljena je i montirana. Upalio je iz prve, gasio sam ga 3-4 puta i svaki put je upalio. Kad posle 2 sata da ga upalim a on vergla ali ne pali. Sta moze biti? Sumnjam na elektromagnetni ventil, trazio sam ga dok sam montirao elektroniku pumpe ali ga nigde nisam nasao. Znam gde treba da se nalazi ali da li je moguce da ga kod mene na pumpi nema? Pomagajte ljudiii
    Izmenio/la krle73; 30.01.2015 u 20:52.

OPCS Tech Support dobri nikola avatar
    Registrovan
    04.08.2013
    Trebalo bi ponovo videti koju gresku prijavljuje. Gresku koju si naveo govori o neispravnosti kontrole vremena ubrizgavanja goriva. Trebalo bi preko dijagnostike isratiti rad sistema, pa na osnovu tog saznanja dalje pristupiti popravci.

Junior Member
    Registrovan
    30.01.2015
    Istu tu gresku prikazuje, znaci 0216 sto znaci upravo to sto si Nikola rekao. Bio sam do elektricara koji radi i dijagnostiku ali on je samo pogledao koja greska i nista vise. Naravno tu istu gresku obrisao i to je to. E sad da li on ne zna da isprati rad preko dijagnostike ili zna ne mogu da kazem. Znaci ona kad upali ide ok i pali posle, ali kad je ostavim neka 2 sata da stoji ugasen, o hocu ponovo da startujem ona samo vergla i ne pali. Kao da nema dotok goriva. Sta se manifestuje kad ode elektromagnet na pumpi?

Registrovan
    04.08.2013
    Iz tvog pisanja predpostavio bih da taj auto elektricar nije dovoljno kopetentan, da se uhvati u kostac sa problemom koji imas na tvom automobilu. Na kraj krajeva to mu i nije posao, pa stoga netreba ni ocekivati da ima carobni stapic.

Pitanje koje si postavio samo po sebi daje odgovor, neispravos bilo kog elementa sistema ubrizgavanja goriva. Ima za posledicu loseg rada motora, ili u najgorem slucaju motor uopste nece raditi.

Junior Member Nikola_030 avatar
    Registrovan
    10.01.2017
    Problem sa Corsom C 1.2 75ks, vergla ali nece nikako da upali.

Jutros upalila iz prve bez problema (napolju bese -14), vozio jedno 10ak km, sve normalno. Parkiram se i nakon 45min je upalim i samo sam primetio da su obrtaji pali na 0 i da se ugasila. Pokusam da je upalim ali nema sanse, vergla normalno ali jok, nista, a pri tom se ne cuje ni pumpa da zazuji kad dam kontakt. Pozovem brata, doslepam je do zgrade i reko ajd' da probam na pad da je upalim tu ispred zgrade, mozda i upali. Upalila je na dva koraka, i sve normalno. Vozikao sam se sa njom, palio, gasio, ma sve u najboljem redu. Nakon dva sata, krenuo do grada, kad ona opet ne pali, samo najnormalnije vergla..

Ne cuje se pumpa da zuji ali ne bih se odma' zaleteo da kupim drugu, mozda je nesto drugo u pitanju, zato vas molim za savet ako je neko upoznat sa tim problemom da me posavetuje. Hvala unapred

Senior Member stole avatar
    Registrovan
    17.12.2011
    moras na dijagnostiku tad kad nece da upali neznam je moze na corsi kao na astri kocnica gas i komtakt istovremeno i broj koji ce kod izbaciti mozda zeza senzor radilice to je nagadjanje

Registrovan
    10.01.2017
    Nece nikako da upali, a to za ocitavanje koda greske cu pokusati. Sad mi je problem sto je napadao sneg i nema sanse da je odslepam do nekog majstora..

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Administrator vidanovic.i avatar
    Registrovan
    06.10.2010
    Moze svasta da bude, ali moze i neki banalan razlog. Ja bi za pocetak proverio da li pumpa dobija napajanje kad zakaze, obzirom da se ne cuje zujanje. E sad, ne znam kako je to ko Corse, ali kod moje Vectre A i kod jos nekih auta je ispod zadnjeg sedista pumpa.

U najboljem slucaju, imas negde los kontakt i pri ovoj hladnoci se gubi potpuno napajanje pumpe, pa zato nece da upali (razmisljam naglas)
    Moja limuzina: Vectra A 1.6i

Registrovan
    10.01.2017
    Ispod zadnjeg sedista je i kod corse.. Proverio sam, skinuo sam dzek i nema struje koja dolazi do pumpe 😐

Registrovan
    10.01.2017
    Da li moze da bude do nekog releja ili osiguraca? 😳

Senior Member
    Registrovan
    15.09.2011
    Uzmes lepo dijagnostiku i aktiviras pumpu pa tek onda meris dali ima napajanje.Ovako kako ti radis nece biti napajanja.

Registrovan
    10.01.2017
    Pa zar ne bi trebalo da na dzeku koji se kaci na nju bude struja kad se da kontakt?

Senior Member stole avatar
    Registrovan
    17.12.2011
    mozes da proveris ovako kad das kontakt ima trenutno na par sekundi a na verglanju treba da ima stalno

Registrovan
    04.08.2013
    Po pisanju Nikola 030 mislim da imas problem sa kljucem. Odnosno, da racunar ne prepoznaje kod kljuca ( zastita od kradje ). Kad se prepozna kljuc koji je u bravi u tom momentu ( racunar preko imo dobija potvrdnu informaciju ), auto ce najnormalnije upaliti. U svakom slucaju treba odraditi dijagnostiku auta...

Ah, sto volim ovaj svet!!!

Registrovan
    10.01.2017
    Proverio sam.. Ima struju na verglanje, znaci da nije do nekog releja ili osiguraca.. Sipao sam malo benzina u karburator, upali i na trenutak i ugasi se, a pumpa ne zuju.. Jednom je upalio ali se culo zujanje pumpe, vozio sam se malo i kad sam je ugasio vise nije htela da upali, nije se cula ni pumpa.. Kupio sam pumpu Boshovu za 4100din, odoh da je namestim, pa cemo videti

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
PurevB