Registrujte se

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789
Rezultati 161 do 169 od 169
    Junior Member
    Registrovan
    08.11.2016
    Drugari imam problem sa plinom. Vectra B 1.8 16v sekventni plin. Naime, isao sam na redovan servis plina, jer sam bio radio i mali servis, auto do tada je radio i na plin i na benzin ok, posle servisa plina auto kad se zagreje na plin pocne da trokira u vidu seckanja i na leru radi kao otprilike na tri klipa, dok kad ga vratim na benzin auto radi super... Vratio sam se u servis odmah sutradan da ustanovimo sta moze biti, majstor mi je rekao da su mozda dizne, i ja ajde operemo dizne dodatno to platim kad ono nista, opet muka... Onda se uhvatio za struju, kaze prva svecica ne radi lepo mozda je do nje, ili kabli probio, kupio novu svecicu mada su mi ove od skoro, zamenio kablove i opet nista... Neka iskusktva, pomoc?

Senior Member Vojvoda avatar
    Registrovan
    07.02.2010
    Nešto su zeznuli kad je rađen servis. Nemoguće je da do servisa radi ok a posle ne. Ja im ne bih silazio sa kičme sve dok ne osposobe da motor radi kako treba. Naravno, za džabe jer su oni i napravili problem. Ako neće, nikakav problem. Pozoveš inspekciju pa da vidiš kako sve može. Inspektori kad dođu ne reše samo tvoj problem već prekopaju sve i ko zna šta još nađu. Vreme je da se ljudi nauče odgovornosti u svom poslu a ne tako. Napravi problem pa ti još uzme keš bez ikakvog razloga za čišćenje dizni.
    Izmenio/la Vojvoda; 04.02.2017 u 22:06.
    Budženje je majka zanata,
    Ko bolje budži, bolje pare uzima

OPCS Tech Support dobri nikola avatar
    Registrovan
    04.08.2013
    Slazem se sa Vojvodom, problem sa plinom je napravio majstor koji je radio servis plina ili vec sta drugo. Trebalo bi pogledati plinsku mapu i po potrebi je doterati, prekontrolisati plinsku instalaciju i pritisk plina do dizni...

Ah, sto volim ovaj svet!!!

Junior Member
    Registrovan
    08.11.2016
    Drugari da li je neko cuo za ovaj uredjaj kompjutera za plin ABENZZO? potpuno isti takav je kod mene ali niko nema program za isti. Dizne su mi Rego plave. Hvala!

Senior Member alex1974 avatar
    Registrovan
    14.03.2011
    Auto je Vectra A '91,1.6 karburator Pierburg 2E,venturi sistem,paljenje je na plinu (na benzinu mi auto ne radi).
    U neko skorije vreme pocinju problemi sa prvim paljenjem (kada auto odstoji neko vreme) nebitno da li je jutarnje ili popodnevno a izgleda da nema veze ni sa hladnocom(juce i danas oko 15h bilo je toplo)ranijih godina je palio bez obzira na to koji je minus bio.
    Znaci prvo paljenje treba mu bas dugo da vergla da bi upalio,posle kada upali vise nema problema,pali ko mina ali kada se motor ohladi uzas.
    Letos,zbog drugog problema,promenjeni svecice i kablovi,bobina,razvodnik paljenja,razvodna kapa i ruka,sada skoro promenjeni akumulator i filteri plina i vazduha.
    Auto je kod mene od 2011 godine i sve vreme je na plinu a ovaj problem sa paljenjem je od skoro.
    Zadnjih par puta plin sam sipao na Gazprom pumpi,da li moze da bude da je do tog plina ili je nesto drugo u pitanju?

Registrovan
    07.02.2010
    Membrane. Prvo to, mogu biti krute i dok se ne ugreju i ne opuste imaš problem sa paljenjem, a kad su tople i opuštene sve radi ok. Ako je to razlog, onda ti verovatno i troši nešto više nego ranije. Probaj kad je hladan auto ugrejati raspolinjač vrućom vodom, zalij ga flašom vruće vode polagano da se ravnomerno zagreje pa probaj. Takođe mogu biti i veliki zazori na svećicama, treba da su 0,7-0,8mm, pa proveri i to a mogu biti loše ili pogrešne svećice sa drugačijom toplotnom vrednošću. Zatim, može biti falš vazduh negde. Ja bih na prvom mestu zamenio membrane u raspršivaču a onda ako to ne bude rešilo problem redom proverio falš vazduh, svećice itd.
    Može da se desi da ti ventil gasne faze ne zatvara plin kako treba pa da kad se auto ohladi plin uđe u usis i imaš situaciju kao kad auto presisa. Na topao motor ti se ne dešava problem jer ne stigne da napuni usis a i lakše je da upali kad je sve zagrejano.
    Na kraju, proveri i kompresiju motora.
    Ako ništa sam ne uspeš onda traži pomoć prijatelja. Dobri Nikola ti je komšija pa se dogovori sa njim i problem će ti garantovano biti rešen.
    Izmenio/la Vojvoda; 23.02.2017 u 22:35.

Registrovan
    14.03.2011
    Svaka cast Vojvoda,izgleda da su membrane,polio sam rasprskivac vrucom vodom i upalio je.
    Sada jos da nadjem gde da kupim nove membrane moje su Memtex i negde sam procitao da ljudi nisu zadovoljni sa njima.

Registrovan
    07.02.2010
    Ne znam za Pančevo ali u BG imaš verovatno u Union Karić radnji kod Bogoslovije, desno od izlaska sa mosta pa levo između EKO pumpe i Komnenovića. Potraži broj na netu pa ih pozovi i pitaj.

http://www.unionkaric.rs/

Moj ti je savet da odradiš benzinski sistem. Bar ćeš imati rezervno gorivo.
    Šalim se. Remontuj karburator jer je njegova ispravnost vrlo bitna i za rad na plin.
    Izmenio/la Vojvoda; 27.02.2017 u 01:11.

Registrovan
    14.03.2011
    Nazvacu ih,ma hoce da radi i na benzinu ali mnogo trosi pa sam skinuo ac pumpu da ne crkne.

Zvao sam ali nista nisam razumeo,prvo je covek sa druge strane podigao slusalicu i ne javljajuci se pricao tamo sa nekime oko 5 minuta posle kada se konacno javio kaze da ima i da kostaju 1600 dinara ali nije uspeo da mi objasni koje su marke koliko sam ga ja razumeo neke na "A"
    Izmenio/la krle73; 27.02.2017 u 18:41.

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
PurevB