Registrujte se

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Rezultati 141 do 157 od 157
    Senior Member Vojvoda avatar
    Registrovan
    07.02.2010
    Jedno pitanje, nedavno sam ugradio plin u Vectru B, Z18XE motor. U vožnji mi grejanje radi normalno ali kada po gradu uđem u režim vožnje kreni-stani grejanje je dosta slabije kada motor radi na malom broju obrtaja, odnosno na leru. Razumem da pumpa tada gura antifriz sporije i da verovatno više toplog antifriza ide ka rasplinjaču. Međutim, ovo prilično smara u vožnji jer moram svaki put kad usporavam ili stajem gasiti ventilator ili držati pritisnutu pedalu gasa kako bi pojačao cirkulaciju antifriza i održao grejanje. E sad pitanje, imam li nešto na autu na šta možda treba obratiti pažnju ili postoji neko rešenje da se prevaziđe ovaj problem?
    Pretpostavljam da je još neko imao slična iskustva pa me zanima jeli ovo rešivo ili ne.
    Budženje je majka zanata,
    Ko bolje budži, bolje pare uzima

Meni je to nelogicno,imam isti motor u Zafiri i stvarno sto se tice grejanja,nemam zamerku nijednu,cak sta vise mogu da pohvalim to grejanje,mnogo brzo dostigne radnu temperaturu i greje kao luda,nikad bolje grejanje nisam imao u automobilu.Bukvalno u majicu mozes da vozis ujutru po -.To sto ti kazes je nelogicno jer u gradu nemas neki otpor vazduha koji bi hladio kao kad ides 120km/h na autoput.

Послато са SM-G920F

Registrovan
    07.02.2010
    Nisam ni ja imao problem sa grejanjem pre ugradnje plina. Gejanje je bilo extra, greje i sad extra ali kada se motor vrti preko 1200 obrtaja u vožnji. Čim stanem ventilator izduva i ohladi radijator i dok ne pritisnem gas nema nove topline. Bude mlako. U konstantnoj vožnji nema nikakvih problema.

Pa koliko to ventilator ohladi?Jel pada ispod radne temperature?Ja imam plin vec 3 godine,stvarno nikakvih problema.

Послато са SM-G920F

Registrovan
    07.02.2010
    Ohladi ga skoro skroz, duva skoro hladno kad stojim na semaforu. Zato sam i postavio pitanje, ne deluje mi to da tako treba. Čim krenem već posle 50m greje kako treba.

OPCS Tech Support
    Registrovan
    05.03.2011
    Probaj da ozracis sistem.Ako ne dobijes nista sa tim probaj da isperes mali hladnjak.
    Turbina je keva ali gas je spas.Ma TDI je mama.

OPCS Tech Support dobri nikola avatar
    Registrovan
    04.08.2013
    Citirati Originalno postavljeno od Vojvoda Pogledati poruku
    Jedno pitanje, nedavno sam ugradio plin u Vectru B, Z18XE motor. U vožnji mi grejanje radi normalno ali kada po gradu uđem u režim vožnje kreni-stani grejanje je dosta slabije kada motor radi na malom broju obrtaja, odnosno na leru. Razumem da pumpa tada gura antifriz sporije i da verovatno više toplog antifriza ide ka rasplinjaču. Međutim, ovo prilično smara u vožnji jer moram svaki put kad usporavam ili stajem gasiti ventilator ili držati pritisnutu pedalu gasa kako bi pojačao cirkulaciju antifriza i održao grejanje. E sad pitanje, imam li nešto na autu na šta možda treba obratiti pažnju ili postoji neko rešenje da se prevaziđe ovaj problem?
    Pretpostavljam da je još neko imao slična iskustva pa me zanima jeli ovo rešivo ili ne.

Moze se mehanicki popraviti problem koji navodis Vojvodo ali bih proverio sledece:

- da li je slavina koja omogucava protok rashladne tecnosti u grejac kabine ( mali hladnjak ) maksimalno otvorena ili je delimicno. Odnosno, kad pomeris rucicu za grejanje, da li se srazmerno otvara slavina ili ima neku zadrsku ( stoji u mesto ). Pa je protok rashladne tecnosi za odredjeni procenat ( 20% - 50% ) smanjen.

- sama prljavstina u sistemu rashladne tecnosti je prigusila odredjeni procenat protoka rashladne tecnosti u grejacu kabine.

Nije za zgoreg iskoristiti ovo vreme i ispustiti antifriz iz rashladnog sistema u neki sud. Tri do cetiri puta ispirati kompletan sistem sa obicnom vodom, kad se dobije da je 90% i vise voda cista ( prozirna ). Sistem treba izduvati sa kompresorom i sipati cist ( ili procedjen ) antifriz.

Ako pored preporucenih preporuka i dalje imas problem objasnicu ti sta dalje trebas da uradis...

Ah, sto volim ovaj svet!!!

Registrovan
    07.02.2010
    Imao sam za vikend vožnju do Kosjerića i nazad. Bio sam solo pa sam mu ga malo dao po gasu. Primetio sam da mi je neko vreme posle toga problem "nestao" ali se jutros opet sve vratilo na staro. Zaključio sam da je @Slaja u pravu i da imam negde vazduha u sistemu koji valja odzračiti jer se nakon duže ture i malo oštrije vožnje problem privremeno povukao. Da je nešto smanjen protok ili zaprljana instalacija mislim da se promene nebi dešavale. Ispuštanjem antifriza i ispiranjem sistema mogu da se pozabavim tek na proleće jer nemam uslova da sad to radim.
    Bio bi mi koristan savet kako i gde da odzračim instalaciju. To bi već imalo smisla na ove vremenske prilike da se radi. Antifriz mi je na ispod -40 tako da ga nebih dirao još ovu zimu. Hans je stavio dobar pre par godina.

Registrovan
    04.08.2013
    Citirati Originalno postavljeno od Vojvoda Pogledati poruku
    Bio bi mi koristan savet kako i gde da odzračim instalaciju. To bi već imalo smisla na ove vremenske prilike da se radi. Antifriz mi je na ispod -40 tako da ga nebih dirao još ovu zimu. Hans je stavio dobar pre par godina.

Dragi Vojvodo nemoj se muciti i opterecivati sa ozracivanjem rashladnog sistema. Kod tvog auta je tako uradjen rashladni sistem da se sam odzracuje. To se da izuzetno lako proveriti.

Member vvasilic avatar
    Registrovan
    04.11.2014
    meni se čini da je tu problem isparivač, tj. smanjen protok rashladne tečnosti kroz isti.
    isparivač je ugrađen tako što je crevo prema malom hladnjaku presečeno, i sada imaš situaciju da rashladna tečnost ide prvo kroz isparivač pa u mali hladnjak.
    grejanje ti je isto kao ranije(pre ugradnje tog isparivača) kada nije otvoren termostat jer pumpa tada mora da gura samo taj mali krug-isparivač-mali hladnjak, a čim otvori termostat pumpi je lakše da gura vodu kroz veliki nego kroz isparivač i mali hladnjak.
    takođe mislim da će tu na leru i pri velikom mrazu da zaledi isparivač.
    proveri creva vizuelno, da nije neko presavijeno prilikom ugradnje, pa je tako smanjen protok ili je problem u samom isparivaču.

Registrovan
    07.02.2010
    Mislim da se takav scenario neće desiti, bez obzira na mraz. Nikad ne ohladi skroz grejanje već se samo smanji intenzitet. Obratiću pažnju na povezivanje ali mi se čini da je isparivač povezan paralelno sa malim hladnjakom. Bilo je već mračno kad sam gledao, pogledaću po danu kako sve to izgleda. Ponoviću, kad se duže vozim van grada posle takve vožnje nemam nikakvih problema neko vreme sa grejanjem pa se ponovo desi. Provozaću auto da se zagreje na radnu temperaturu pa ću parkirati i ostaviti ga da radi a proveriti temperaturu creva kako bih preciznije znao šta se tačno dešava u sistemu.

Junior Member
    Registrovan
    08.11.2016
    Da li neko zna koj je kompjuter za plin ugradjen, radi se o tome da niko ne moze da ga ocita i samim tim ne mogu da ga podesim... Pozz

Junior Member bbranislav avatar
    Registrovan
    09.05.2016
    Meni to liči na NX-gas.

Member vvasilic avatar
    Registrovan
    04.11.2014
    Mislim da se takav scenario neće desiti, bez obzira na mraz. Nikad ne ohladi skroz grejanje već se samo smanji intenzitet. Obratiću pažnju na povezivanje ali mi se čini da je isparivač povezan paralelno sa malim hladnjakom. Bilo je već mračno kad sam gledao, pogledaću po danu kako sve to izgleda. Ponoviću, kad se duže vozim van grada posle takve vožnje nemam nikakvih problema neko vreme sa grejanjem pa se ponovo desi. Provozaću auto da se zagreje na radnu temperaturu pa ću parkirati i ostaviti ga da radi a proveriti temperaturu creva kako bih preciznije znao šta se tačno dešava u sistemu.
    Ne mogu da budu u paraleli, tada dele rashladnu tečnost i normalno je da će grejanje biti slabije.
    Moraju biti vezani na red.

Registrovan
    07.02.2010
    Slažem se, čim mi obaveze malo dozvole pogledću detzaljno sistem.

Registrovan
    07.02.2010
    Ostao sam dužan povratnu informaciju. Dobri Nikola je opet, po ko zna koji put, bio u pravu. Sistem je sam sebi rešio problem i sad je sve u najboljem redu. Juče ostavio suprugu da se greje u autu na parkingu dok sam ja obavio neku sitnu kupovinu, kad sam se vratio u autu sauna.

Registrovan
    04.08.2013
    Sta cini praksa od sitnih 38 godina....

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke