Registrujte se

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Rezultati 181 do 192 od 192
    Super Moderator krle73 avatar
    Registrovan
    16.09.2012
    Postimage ti neradi?
    Godina prodje,OPEL nikada.

OPCS Tech Support dobri nikola avatar
    Registrovan
    04.08.2013
    Hvala ti na dobroj konstataciji krle73, presao sam na drugi ( ako tako mogu da kazem ) nosac slika. Evo slika koje sam hteo da vidite:

Nemojte me drzati za rec na slikama vidite 40 - 50% necistoce koje ima u plinu, zato je potrebno jednom godisnje remontovati isparivac...
    Ah, sto volim ovaj svet!!!

Registrovan
    04.08.2013
    Drustvo, nemogu da verujem da u servisiranom ( polovinom aprila ) isparivacu moze da se nakupi ovolika necistoca?

Senior Member Mihajlo027 avatar
    Registrovan
    09.11.2014
    Kako vam se cini mapa,u pitanju je Opel Zafira 1.8?

Administrator vidanovic.i avatar
    Registrovan
    06.10.2010
    Nikola, od cega se stvaraju te necistoce? Postoji li nacin da se spreci ova pojava/filtrira plin?
    Moja limuzina: Vectra A 1.6i

Registrovan
    04.08.2013
    Citirati Originalno postavljeno od Mihajlo027 Pogledati poruku
    Kako vam se cini mapa,u pitanju je Opel Zafira 1.8?

U gornjim obrtajima data je jaca potrosnja a samim tim i jaca snaga motora. Pratices potrosnju i snagu auta, ako ti se ti parametri svidjaju ostavices ih. Ako ti se oseti pojacana potrosnja trazices da ti se u vecim obrtajima neznatno ustine plin ( 10 - 20% ).

Citirati Originalno postavljeno od vidanovic.i Pogledati poruku
    Nikola, od cega se stvaraju te necistoce? Postoji li nacin da se spreci ova pojava/filtrira plin?

Uvek smo imali odredjeni procenat prljave tecne faze plina. Sada se ta necistoca oseca jer su krivi prodavci, potrebno je i te rezervoare ocistiti. A ovako nam prodaju plin zajedno sa necistocom koja se vremenom nakupi u rezervoarima ( koja je trebala biti isisana sa posebnom cisternom ).

Izmenio/la krle73; 05.09.2017 u 20:30.

Senior Member Mihajlo027 avatar
    Registrovan
    09.11.2014
    Citirati Originalno postavljeno od dobri nikola Pogledati poruku
    U gornjim obrtajima data je jaca potrosnja a samim tim i jaca snaga motora. Pratices potrosnju i snagu auta, ako ti se ti parametri svidjaju ostavices ih. Ako ti se oseti pojacana potrosnja trazices da ti se u vecim obrtajima neznatno ustine plin ( 10 - 20% ).

Meni je ok,zadovoljan sam potrosnjom,zanima me da li je potrebno uraditi samokalibraciju ili nista ne pipati?

Senior Member stole avatar
    Registrovan
    17.12.2011
    nediraj to nista ako je sve ok
    nidzo ja sto sam stari isparivac rasturio od 2011 nije bio otvaran kad je ugradjen bio je cist nikakve prljavstine i na samom filteru koji je u kucistu isparivaca ipak je lose gorivo znas i sam sta je bilo u mojoj magistrali samo sto nisu macici poceli da izlaze

Registrovan
    04.08.2013
    Citirati Originalno postavljeno od vidanovic.i Pogledati poruku

Nemojte me drzati 100% za rec, necistoca u obliku smole se skuplja u rezervoarima na pumpama gde uzimamo tecnu fazu plina. Uvek nam koji procenat sipaju te prljavstine jer je pomesana sa tecnom fazom plina. Kad dodje u isparivac i kad ugasimo motor odredjena kolicina plina ostane u toplom isparivacu. Ta kolicina plina i povecan procenat te prljavstine - smole pocinje da se talozi i lepi na zidovima isparivaca...

Registrovan
    04.08.2013
    Coveku je pre 6 meseci ugradjen plin i u usisnom delu postavljeno:

Kad sam otvorio prednji nosac usisnog rebrastog creva hladnog vazduha izvadio sam:

Evo kako izgleda mesingana slavina koja je najkvalitetnija od svih plasticnih:

Vratio sam prazan nosac ( bez sundjera ) sa rebrastim crevom koje se povezuje na kuciste fiptera ( u pitanju je golf II 1,6l ), uspeo sam bez ikakve teskoce da podesim plin. Cemu to prigusenje stvarno neznam, objasnio sam da sa tim prigusenjem auto na benzinu radi kao da je celo vreme pod sauhom...

Senior Member
    Registrovan
    20.12.2009
    Klasika kod venturija [emoji23]

Sent from my E2105 using Tapatalk
    Ko se jednom na Opela navuce tesko se skida

Registrovan
    04.08.2013
    To nije klasika nego neznanje ili ti nemarnost. Cudi me samo to kako nisu razmisljali koliko ce auto trositi benzin a nebude bilo gasa.

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
PurevB